Насос охолодження двигуна МТЗ-100 (Д-260)

Насос охолодження двигуна МТЗ-100 (Д-260)

Застосування  : застосовується в системах охолодження тракторів серії МТЗ (МТЗ-100) з двигуном Д-260 і його модифікаціями для створення примусової циркуляції охолоджуючої рідини.

Каталоговий номер :  260-1307116-М

ПРАЙС

Ціни ремонту

уточнюйте у наших менеджерів.

Опис

Технічні характеристики :

Двигун : Д-260 і його модифікації

Вид шківа : одноручейний

Тип водяного насоса : відцентровий

Частота обертання валу (хв-1) : 2700

Номінальна об’ємна подача, (м.куб / год) : –

Продуктивність (л / хв) : 28

Вага, кг : 13

Пристрій і принцип дії насоса водяного МТЗ-100

В системі охолодження тракторів серії МТЗ-100 встановлюється насос  відцентрового типу, який створює активну циркуляцію води в системі, завдяки чому відбувається більш повне відведення тепла від деталей двигуна при їх нагріванні. Встановлюється насос на передній торець блоку циліндрів і разом з вентилятором приводиться в обертання через шків коленвала за допомогою клиновидного ременя, що обертає також ротор генератора. При частоті обертання двигуна 2200 об / хв (номінальної) частота насоса становить 2590 об / хв.

Корпус помпи МТЗ-100 (на малюнку поз. 15) виконаний з чавуну. У корпусній профільованій порожнині на валику (поз. 3) закріплена торцевим болтом крильчатка (поз. 10), зафіксована лискою від провертання. Валик з крильчаткою встановлений на двох підшипниках (поз. 6, 8), простір між якими заповнюється через маслянку (поз. 7) мастилом. Порожнини підшипників ущільнені гумовими манжетами. У крильчатці змонтовано додаткове торцеве ущільнення, яке розділяє між собою водяну і масляну порожнини насоса. Ущільнення являє собою текстолітову шайбу (поз. 13), яка контактує з торцем упорної ​​втулки, запресованої в корпус насоса, гумову манжету (поз. 11) і піджимає пружину (поз. 9). На манжету для кращого ущільнення надіті обойми (поз. 12). Обертаючись, крильчатка створює в водяній порожнині на вході розрядження, яке передається в приймальну камеру, завдяки чому потрапляє на лопатки крильчатки вода під тиском направляється в спіральний канал (равлика), утворений в корпусі навколо крильчатки. Далі відбувається нагнітання води в поздовжній канал системи охолодження блоку циліндрів.

Мал.1 – Водяний насос  системи охолодження МТЗ-100

1 – ступиця; 2 – шпонка; 3 – вал насоса; 4 – шків; 5 – стопорне кільце; 6, 8 – кульковий підшипник; 7 – маслянка; 9 – пружина; 10 – крильчатка; 11 – манжета; 12 – обойма; 13 – ущільнювальна шайба; 14, 17 – сальники; 15 – корпус; 16 – ремінь вентилятора; 18 – вентилятор.